Upravit stránku

Jak skladovat pneumatiky?

O pneumatikách platí to, co o všech ostatních částech automobilu, čím lépe se o ně budeme starat, tím déle nám vydrží. Správná péče nám zaručí delší životnost a lepší výkon.

Až na konci března přezujete na letní, postarejte se i o ty zimní! Pláště potřebují k uskladnění suché, tmavé a čisté místo. Nejlépe tedy garáž nebo sklep, zapomeňte tedy na to, že je hodíte na zahradu a přikryjete plachtou. Základní pravidlo zní: v suchu, chladu a bez přístupu přímého světla.

Před uskladněním zimní pneumatiky očistěte. Nečistoty, bahno, chemikálie a zbytky maziva mohou nadělat pěkné škody. Vyberte místo, kde je budete příští půlrok skladovat. Ideální je prostor s teplotou okolo 15 °C, kotelna tedy padá. V místě uskladnění by také neměla být vysoká vlhkost. Když ideální místo nemáte, obraťte se raději na pneuservis, který vám pneumatiky uskladní. 

Důležité je správné srovnání skladovaných pneumatik! Když máte pneumatiky na ráfku, tak je zavěste, nasuňte na vodorovnou závěsnou tyč nebo naskládejte na sebe. 

Pneumatiky bez ráfku skladujte ve vertikální poloze! A také si dejte pozor a občas je pootočte, aby nedocházelo k deformacím. Přeci jen nemohou stát celý půlrok na jednom bodu! 

Pokud máte auto s předním pohonem, označte si pneu, které jste měli vpředu a při dalším přezouvání je dejte dozadu. 

Máme přezuto!

A protože jste se o letní pneumatiky postarali, tak jak je napsáno výše, tak jsou teď připravené na letní sezónu. Už jste se objednali do pneuservisu a jen si vyčekáte frontu. 

Po přezutí máte letní pneu v perfektním stavu, nezapomněli jste dát loňské gumy zepředu na zadní nápravu a můžete skoro vyjet! Tedy jen skoro. Když jim dáte ještě trochu péče navíc, vyplatí se vám to. 

Můžete použít Coyote oživovač pneumatik pěnový, jehož emulgovaná silikonová složka ulpí na povrchu pneumatiky a takto ošetřené pláště pak mají vyšší schopnost odolávat špíně. Záleží tedy na tom, v jakém terénu jezdíte. Neuděláte ale chybu, když budete mít Coyote oživovač v kufru, abyste ho mohli kdykoliv použít. Aplikace přípravku je velmi jednoduchá, a jak můžete vidět v našem videu, zvládne ji i ženská.


Nastříkáte na povrch a emulgovaná silikonová složka díky odlišnému elektrickému náboji vytěsní špínu, která steče na zem. Odměnou vám budou čisté ošetřené pneumatiky s požadovaným leskem.

Původní vzhled pneumatikám vrací také Coyote Oživovač pneu a plastů, ten ošetřuje pneumatiky, vnější plasty a pryžové části.

Jak se starat o disky si přečtete v dalším článku. Nepodceňujte přípravu a připravte se na pořádnou letní jízdu! Protože jak bylo řečeno na začátku, správná péče rovná se delší životnost a lepší výkon.

Nahoru